Liigu põhisisu juurde

"Idioot FM" EMTAs (2015)

Dramatiseerija, lavastaja, koreograaf Aleksander Pepeljajev

Lavakunstikooli XXVII lennu tudengid Sasha Pepeljajevi lavastuses "Idioot FM". Foto: Tõnu Tunnel

Osades

Jürgen Gansen, Markus Habakukk, Laura Kalle, Karl Koppelmaa, Ester Kuntu, Karl Laumets, Karmo Nigula, Saara Nüganen, Lauli Otsar, Mehis Pihla, Ott Raidmets, Christopher Rajaveer, Liisa Saaremäel ja Risto Vaidla.

Lavakoolilt

Oled sattunud Idioot FM lainepikkusele, mis levib Lavakunstikooli teisel korrusel. Paralleelselt on eetris neli erinevat programmi, mille vahel saad vabalt valida. Kusjuures, programmi ja ruumi võib iga kasutaja vastavalt tujule-soovile-tahtele piiramatu arv kordi vahetada.

Väljavõte arvustustest

Sirp, 08.05.2015; autorid Eve Pajula, Eva-Liisa Roht

“„Idioot FM“ on tõesti eelkõige lainepikkus, mis viib meid F. M. Dostojevski romaani võngeteni. Romaani tegelaste lood tulevad esile hägusalt: mõni liin rohkem, mõni väga vähe või üldse mitte. Nii ei leia me eest vürst Mõškini siseelu sügavamat vaatlust ega mitmeid tegelasi, keda kipuks ootama. Seejuures on aga säilitatud polüfoonilise lähenemise kaudu autori ja tekstiga sisimas suurem lähedus, kui mõnes traditsioonilise sõnateatri tõlgenduses. Üheaegselt toimuvad sündmused, võimatus olla kõikjal, näha ja mõista kõike – see toob teatri elule palju lähemale. Vaatepunktide, versioonide rohkus peegeldab elu, mitte ei tee sellele ettekirjutusi.”

Foto: Tõnu Tunnel
Foto: Tõnu Tunnel
Foto: Tõnu Tunnel